Aromaterapia 

na stronie

Olejek eteryczny o delikatnym zapachu lawendy. 

Olejek eteryczny o słodkim zapachu pomarańczy. 

Olejek eukaliptusowy jest często używany w zabiegach inhalacyjnych w leczeniu przeziębienia i kataru.

Olejek z drzewa herbacianego posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. 

Przy przeziębieniach łagodzi kaszel i działa wykrztuśnie.

Olejku cedrowego nie stosujemy u kobiet w ciąży.

Olejek eteryczny cytrynowy otrzymywany jest przez wyciskanie na zimno skórki ze świeżych owoców cytryny.

Jasnozielony olejek eteryczny otrzymywany z liści pelargonii. Olejek działa antyseptycznie i ściągająco, reguluje wydzielanie łoju.

Olejek goździkowy stosowany jako lek antyseptyczny, np. służący do odkażania jamy ustnej.

Jałowiec pobudza, wzmaga koncentrację, oraz likwiduje zmęczenie. 

Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe. Przyspiesza procesy związane z gojeniem ran, poparzeń i regeneruje odparzenia skórne.

Wykazuje działanie uspokajające, zmniejsza reakcję na stres, łagodzi stany napięcia nerwowego i niepokoju, przywraca równowagę emocjonalną, zapobiega powstawaniu długotrwałego poczucia samotności i frustracji.

Na skórę działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uspokajająco. Wpływa silnie odkażająco na skórę, przewód pokarmowy i układ oddechowy.

Olejek eteryczny wytłaczany ze skórek mandarynki. Olejek jest bardzo bezpieczny z tego względu polecany do produktów dla dzieci, np. szamponów, kremów.

Olejek miętowy stosuje się do inhalacji przy przeziębieniach i grypie, często w połączeniu z olejkiem lawendowym. 

Olejek ma głęboki ziemisto-drzewny zapach. Stosowany w kompresach, masażach lub kosmetykach leczy rany, przyspiesza gojenie.

Olejek rozmarynowy uznawany jest za jeden z najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych. Olejek rozmarynowy działa antyseptycznie dlatego stosuje się go w formie inhalacji przy infekcjach górnych dróg oddechowych.

Olejek sandałowy wycisza i relaksuje. Sprzyja regenerującemu wypoczynkowi.

Olej sosnowy ma silne działanie antyseptyczne. Najczęściej olejek sosnowy stosuje się do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zatok.

Olejek szałwiowy ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwskurczowe, przeciwreumatyczne, ściągające, cytostatyczne, regenerujące, moczopędne.

Główne składniki olejku tymol i karwakrol hamują i niszczą rozwój grzybów i bakterii chorobotwórczych. Można stosować go dezynfekcji ran i obrażeń skóry. 

Olejek eteryczny o delikatnym zapachu lawendy. 

1 - 24 z 56